Shampo hidratuese – SHAMPOO IDRATANTE BIOFAMILY

  • Shampo për flokë të thatë dhe të dëmtuar
  • Me vaj me gjemba dhe proteina bimore
  • Efekt kundër kërcitjes 
  • Rivendos dhe forcon flokët 
  • Aromë e ëmbël dhe e këndshme
  • Për të gjithë familjen

Nuk përmban: PARAFINAT APO DERIVATET E NAFTES, PARABEN, ALKOOL, SLES / SLS, NGJYRAT, SILIKONE, DERIVATE KAFSHORE, EDTA, BHA / BHT    

500 ml

Dyqani fizik: Rruga Bardhyl 5 Tiran

L 1.450

Produkt i disponueshem

  • Përshkrimi dhe përdorimi
  • Përbërësit

Përshkrimi dhe përdorimi

Shampo hidratuese – flokë të thatë dhe të brishtë – shampo idratante capelli secchi

Shampo për flokë të thatë dhe të dëmtuar BIO – me Vaj te dardhes me gjemba dhe proteina bimore të hidrolizuara.

Një shampo hidratuese ideale për të gjithë familjen specifike për flokë të thatë dhe të dëmtuar me vajra bimore të gjembave, lirit dhe crambe abyssinica që ushqejnë dhe forcojnë flokët duke i dhënë më shumë shkëlqim dhe energji .

Formuluar me një kompleks proteinash bimore të hidrolizuara duke e rindërtuar dhe forcuar flokun Aroma e ëmbël i jep një ndjesi të këndshme flokëve të sapo larë.

Është një produkt i koncentruar që mund të përdoret ashtu siç është në sasi të vogla ose i holluar në ujë.

                         

Shënim:
TESTIMI DERMATOLOGJIK I NIKELIT I TESTUAR NE NIKELE

Nuk përmban:
PARAFINAT APO DERIVATET E NAFTES, PARABEN, ALKOOL, SLES / SLS, NGJYRA, SILIKONE, DERIVATE KAFSHORE, EDTA, BHA / BHT

Dyqani fizik: Rruga Bardhyl 5 Tiran

Mënyra e përdorimit
Aplikojeni produktin në flokë të lagur, masazhoni dhe shpëlajeni tërësisht me ujë. Përdorimi i jashtëm

.

.

Shampoo capelli secchi e sfibrati – con olio di fico d’India e proteine idrolizzate vegetali Uno shampoo ideale per tutta la famiglia specifico per capelli secchi e sfibrati con Oli vegetali di Fico d’India, Lino e Crambe abyssinica che nutrono e rinforzano i capelli donando più lucentezza e vigore. Formulato con un complesso di proteine idrolizzate vegetali dall’effetto anti-crespo che aiutano a richiudere le squame del capello, ricostituendolo e rinforzandolo. Il dolce profumo dona una sensazione di piacevolezza sui capelli appena lavati. É un prodotto concentrato che può essere utilizzato tal quale in piccole quantità oppure diluito in acqua.

Shampo hidratuese

Note:
DERMATOLOGICAMENTE TESTATO NICHEL TESTED

Non contiene:

PARAFFINE O DERIVATI DEL PETROLIO, PARABENI, ALCOL, SLES/SLS, COLORANTI, SILICONI, DERIVATI ANIMALI, EDTA, BHA/BHT

Referenca NABF09

Ujë, amonium lauril sulfat, kokamidopropil betainë, vaji i farës se Fikut te Detit, vaji i farës lules se Qepes, proteina e hidrolizuar e sojës, proteina e misrit e hidrolizuar, proteina e grurit e hidrolizuar, vaji i farës se linit, Sorbitan Caprylate, Klorur Natriumi, Fenoksietanol, Alkool Benzil, Acid Benzoik, Kumarinë *. ° Përbërës nga kultura bujqesore organike * Alergenet

error: Content is protected !!