Shampo solide FLUFFY – flokë të thatë

 

Shampo për flokë të thatëPARFUM POMELIA

  • Me vaj kokosi
  • Pa parabenë dhe silikone
  • Praktike, komode, ideale për ata që janë në lëvizje
  • Kohëzgjatje e gjatë
  • Ekologjike

 

 

70 g

L 1.500

Produkt i disponueshem

  • Përshkrimi dhe përdorimi
  • Përbërësit

Përshkrimi dhe përdorimi

Shampo solide FLUFFY – HOPI

  • NGJYRAT MINERALE NATYRALE
  • ME VAJ KOKOSI
  •  NUK PËRMBAN PARABEN DHE SILIKONE, SLS, SLE

Është shumë e thjeshtë, thjesht kaloni SHAMPON SOLID në flokë të lagur, fërkojeni me duar derisa të keni shumë shkumë dhe më pas shpëlajeni.
Vetëm një produkt i vogël për çdo larje, shampo do të zgjasë një kohë të gjatë, shumë më gjatë se një shishe normale me shampo të lëngshme.

Shampo për flokë të thatë – PARFUM POMELIA

Referenca NAHSH01

Përbërja e shamponit të ngurtë ka një fuqi të lartë pastruese me avantazhin e të mos jetë agresiv në flokë dhe skalp, si dhe të ketë një kohëzgjatje të gjatë, pasi nevojitet vetëm shumë pak produkt, falë përqendrimit të tij shumë të lartë.

Shumica e shampove në treg përmbajnë substanca toksike që mund të dëmtojnë flokët tuaj dhe të japin iluzionin se produkti është efektiv, kur nuk është.

Kontrolloni gjithmonë treguesit e produktit që do të blini (në përgjithësi për çdo produkt!). Zgjidhni të përdorni shampo të ngurta që nuk përmbajnë:

– Silikone: krijoni një film të papërshkueshëm nga uji në flokë për t’i mbrojtur ato, por për të parandaluar frymëmarrjen e lëkurës së kokës. Flokët ndoten më lehtë, gjë që krijon varësi ndaj shamponit;
– Sulfatet: surfaktantë sintetikë që pastrojnë thellë, por na privojnë nga vajrat natyralë të prodhuar fiziologjikisht nga lëkura jonë, thelbësore për të na mbrojtur nga agjentët e jashtëm;

– Parabenë: konservues kimikë që përdoren për të mbrojtur shampon nga sulmet e mikroorganizmave (për shkak të pranisë së ujit). Megjithatë, funksioni i tyre antibakterial ndërhyn në sistemin tonë endokrin dhe tenton të ndryshojë vlerat hormonale në trup;

– Aromat sintetike: shampoja e lëngshme ka gjithmonë një erë të këndshme. Por a e dini se në shumicën e rasteve ai përbëhet nga substanca toksike dhe përbërës me origjinë shtazore?

Dhe pastaj alumini, parafina, klori dhe shumë më tepër: përbërës artificialë që në afat të gjatë nuk janë shumë efektivë dhe të rrezikshëm si për ne ashtu edhe për mjedisin.

Përkundrazi, shampoja jonë e ngurtë Maestrale është një produkt me origjinë 100% natyrale. Pa të gjitha kimikatet e përmendura më sipër, është një koncentrat surfaktantësh natyralë dhe vajra esencialë, i cili pastron dhe ushqen flokët ashtu siç e meriton, duke garantuar një rezultat të shëndetshëm dhe natyral për flokët tanë.

Pa harruar se është plotësisht pa plastikë! Si kontejneri ashtu edhe përmbajtja kanë zero ndikim në mjedis.

E keni menduar ndonjëherë? Përdorimi i shampos së ngurtë ju lejon të udhëtoni pa kufizime të lëngjeve në valixhen tuaj!

Nuk ka më radhë të nxituara për të kërkuar shishkat përpara kontrolleve të sigurisë, ndaluni te dushet duke racionalizuar me kujdes 100 ml të disponueshme.

Shampo solide FLUFFY

Natriumi Coco Sulfate, Natriumi Cocoil Isetionat, Alcohol Cetyl, Cocamidopropil betaine, vaj Kokosi, DistearoylethylHydroxyethylmonium Metosulfate, Parfum, Tocopherol.

error: Content is protected !!