BIO BAGNO SHAMPO – trupin/flokët 0 Mom & Baby

 

  • PËR DUSHIN E FËMIJËVE
  • NUK DJEG APO ACARON SYTË
  • ULTRA DELIKATE 
  • PH 6

 

 

 

500 ml

L 1.800

Produkt i disponueshem

  • Përshkrimi dhe përdorimi
  • Përbërësit

Përshkrimi dhe përdorimi

Shampo fëmijë – Mom & Baby – bio bagno e shampo

  • NUK DJEG OSE I ACARON SYTË 
  • ULTRA DELIKATE
  • PH 6

Formuluar pa sodium Laureth Sulfate ose derivate, por me surfaktantë delikate dhe të biodegradueshme të përshtatshme për lëkurën e foshnjave dhe fëmijëve që japin shkumë të butë dhe të butë dhe butësisht të pastër, pa ndryshuar pH fiziologjik.
I pasuruar me ekstrakt organik Calendula, qetësues dhe hidratues, i shkëlqyer për lëkurën e thatë dhe të skuqur dhe vajin organik të bajames së ëmbël, i cili mbron lëkurën delikate të fëmijëve.
Specifik për larjen e flokëve të imët, të butë dhe të lehtë të foshnjës pa sulmuar lëkurën e kokës, shampoja e banjës Bio është e pasuruar me ekstrakt organik kamomil zbutës dhe qetësues. Një produkt i vetëm organik për një banjë të këndshme dhe një shampo delikate që nuk irriton sytë.

                         

Shënim:
I TESTUAR DERMATOLOGJIKISHT PA ALERGENE I JASHTUAR NË KAFSHË (REGJ. 1223/2009)

Nuk përmban:
• Alkool • Parabenë • Fenoksietanol • EDTA • Ngjyra • Silikone • Derivate shtazore

Mënyra e përdorimit
Aplikoni një sasi të vogël produkti në zonat e prekura dhe shpëlajeni tërësisht.

.

.

– PER IL BAGNETTO DEL BAMBINO

– NON BRUCIA O IRRITA GLI OCCHI

– ULTRA DELICATO

– PH 6

Formulato senza Sodium Laureth Sulfate nè derivati, ma con tensioattivi delicati e biodegradabili adatti alla cute di neonati e bambini che donano una schiuma morbida e soffice e detergono dolcemente senza alterare il pH fisiologico. Arricchito con estratto Biologico di Calendula, lenitivo ed idratante, ottimo per le pelli secche ed arrossate ed Olio di Mandorle Dolci Biologico, che protegge la pelle delicata dei bambini. Specifico per il lavaggio dei capelli fini, soffici e leggeri del bambino senza aggredire il cuoio capelluto, Bio Bagno shampoo è arricchito con Estratto Biologico di Camomilla emolliente e lenitivo. Un unico prodotto Biologico per un piacevole bagnetto ed un delicato shampoo che non irrita gli occhi.

Shampo fëmijë – Referenca NAMB09

Uje, dinatriumi kokoamfodiacetat, kokamidopropil hidroksisultaina, glutamat kokoil natriumi, glicerinë, klorur natriumi, ekstrakt lulesh Calendulla °, Vaj Bajame °, ekstrakt Kamomili, Panthentholyntholm. ° Përbërës nga kultura bujqesore organike

error: Content is protected !!