Thembrat e thate/ kallot – PIACEVOLE

 

  • Mbron këmbët nga misrat, kallot dhe plasaritjet
  • Me vajra esenciale të trumzës, eukaliptit dhe sherebelës
  • Rifreskon dhe lehtëson djersitjen
  • Nuk përmban parafina, parabene, alkool, formaldehid, ngjyra, derivate shtazore, peg, nichel

100 ml

 

 

 

 

 

L 1.270

Produkt i disponueshem

  • Përshkrimi dhe përdorimi
  • Përbërësit

Përshkrimi dhe përdorimi

Thembrat e thate

E KËNDSHME Krem Bio Hidratues dhe Riparues për Këmbët dhe Thembrat

Një krem ​​hidratues dhe balsamik i këmbëve i pasuruar me gjalpë shea, vaj bajamesh dhe estere të vajit të ullirit që zbut lëkurën e thatë, të ashpër dhe të trashë të këmbëve, duke e bërë atë të butë dhe të mbrojtur nga misrat dhe kallot.
Përbërësit vegjetalë që përmban ky emulsion krijojnë një barrierë delikate që rikthen shtresën hidrolipidike të lëkurës së këmbëve, duke i mbrojtur ato nga plasaritjet, fërkimi dhe presioni i vazhdueshëm që i nënshtrohen gjatë ditës.
Vajrat esencialë të sherebelës, eukaliptit dhe trumzës riaktivizojnë mikroqarkullimin dhe reduktojnë djersitjen e tepërt duke ushtruar një veprim deodorues dhe freskues; Kombinimi i vajit esencial të mentolit dhe mentës i jep një ndjesi të këndshme freskie këmbëve të lodhura.

Thembrat e thate

Mënyra e përdorimit
Aplikojeni kremin në të gjithë këmbën dhe veçanërisht në zonat dhe thembrat më të plasaritura. Masazhojeni për disa minuta derisa të përthithet plotësisht.

          

Shënim:
Testuar dermatologjikisht Nuk është testuar në kafshë (Reg. 1223/2009) Nikel testuar

Nuk përmban:
ALERGJENET – PARAFINAT APO DERIVATET E NAFTES • PARABEN • ALKOOL • LIRIME FORMALDEHID • NGJYRAT • PEG / PPG • DERIVATET E KAFSHËVE • FENOKSIETANOL • EDTA, BHA / BHT

.

.

PIACEVOLE Crema piedi e talloni Bio Idratante e Riparatrice

Una crema piedi idratante e balsamica arricchita con Burro di Karitè, Olio di Mandorle ed Esteri di Olio d’Oliva che ammorbidiscono la pelle secca, ruvida ed ispessita dei piedi, rendendola elastica e protetta dai calli e dai duroni. Gli ingredienti vegetali contenuti in questa emulsione creano una delicata barriera che ristabilisce il flm idrolipidico della pelle dei piedi proteggendoli dalle screpolature, dallo sfregamento e dalla continua pressione a cui sono sottoposti durante la giornata. Gli oli essenziali di Salvia, Eucalipto e Timo, riattivano il microcircolo e riducono l’eccessiva sudorazione esercitando un’azione deodorante e rinfrescante; la combinazione di Mentolo e olio essenziale di Menta dona una piacevole sensazione di freschezza ai piedi stanchi e affaticati.

Note:
Dermatologicamente testato Non testato su animali (Reg. 1223/2009) Nichel tested

• PARAFFINE O DERIVATI DEL PETROLIO • PARABENI • ALCOL • CESSORI DI FORMALDEIDE • COLORANTI • PEG/PPG • DERIVATI ANIMALI • FENOSSIETANOLO • EDTA, BHA/BHT

Non contiene:
ALLERGENI, PARAFFINE, DERIVATI DEL PETROLIO, PARABENI

Referenca NACR02

Ujë, Vaj Bajame, Glicerinë, Vaj Farash Kastori, Triglicerid kaprilik/kaprik, Alkool Cetearyl, Alkool Behenil, Gjalp Shea °, Vaj ulliri Decil Esterë °, Cetearyl Glukoside, Oksiil me vaj të ngurtë, të oksiduar. Vaji i gjetheve të Eucalyptus , Vaj Trumze, Vaj mendre, Squalene °, Vaj i Farës te Lulediellit, Gum Xanthan, Tocopherol, Dikapril Eter, Sorbat Kaliumi, Acid laktik, Beta-Sitokolzolitol Acid dehidroacetik, Limonen *, Linalool *, Geraniol *, Citral *. ° Përbërës nga kultura bujqesore organike * Alergjenët nga vajrat esencialë

error: Content is protected !!