Shampo antibakteriale – UNICO

 

  • Ideale për të gjithë familjen edhe për fëmijët
  • Me proteina orizi dhe Moringa
  • Antibakterial natyral, antimykotik
  • Me vajra esencialë të limonit, portokallit të ëmbël dhe livandës

500 ml

L 1.550

Produkt i disponueshem

  • Përshkrimi dhe përdorimi
  • Përbërësit

Përshkrimi dhe përdorimi

Shampo antibakteriale –  biodermal – trup-flokë
me proteina, Aloe Vera dhe Oriz

“Unico”është një shampo antibakteriale delikat, për higjenën e të gjithë trupit, ideal për të gjithë familjen, i përshtatshëm edhe për të vegjlit. Me proteina aloe vera dhe orizi me një veprim qetësues dhe mbrojtës në lëkurë dhe flokë.
I pasuruar me ekstrakte bimore zbutëse të moringës dhe vajra esencialë me veprim natyral antibakterial, ndihmon në parandalimin e rrezikut të mykozës, duke e lënë lëkurën të butë, me parfum delikate dhe flokët të pastër dhe me shkëlqim.
Me xhel organik Aloe Vera, surfaktantë me origjinë bimore, proteina orizi dhe moringa, vajra esenciale të livandës, limonit dhe portokallit të ëmbël.

EKSTRAKTI PERIMOR I ALOE VERAS (XHEL) falë mucilage që përmban, i jep asaj veti shumë hidratuese.
Përveç kësaj, ekstrakti i Aloe vera-s, së bashku me VAJRAT ESENCIAL dhe SUBSTANCA HINDURUESE, e bën pastruesin biodermal të përshtatshëm për larje të shpeshta sepse ndihmon në kundërveprimin:

  • Varfërimi i barrierave mbrojtëse të lëkurës dhe lëkurës;
  • Fillimi i lëkurës së tepërt;
  • Sensibilizimi në lidhje me përdorimin e zakonshëm të produkteve higjienike agresive;
  • Ndryshimi i ekuilibrit hidrolipidik të lëkurës së shëndetshme.

Mënyra e përdorimit
Aplikojeni produktin në lëkurë ose flokë të lagur, masazhojeni dhe shpëlajeni tërësisht me ujë.

Shënim:
ME GLICERINE PERIMORE E TESTUAR ME NIKEL (<0,1 ppm)

Nuk përmban:
NGJYRAT, PARFUMET SINTETIKE, SLS, SLES OSE LAURILSULFATE, PEG, ETOXILATET OSE PARAFINAT, PARABENET

.

.

Detergente Corpo-Capelli Biodermico con Aloe Vera e proteine del Riso
Unico è un detergente delicato, per l’igiene di tutto il corpo, ideale per tutta la famiglia, indicato anche per i più piccoli. Con aloe vera e proteine del riso dall’azione lenitiva e protettiva su cute e capelli. Arricchito con estratti vegetali emollienti di moringa ed oli essenziali dall’azione antibatterica naturale, aiuta ad ostacolare il rischio di micosi, lasciando la pelle morbida, delicatamente profumata ed i capelli puliti e lucenti.
Con Aloe Vera gel biologico, tensioattivi di derivazione vegetale, proteine di Riso e Moringa, oli essenziali di Lavanda, Limone e Arancio dolce.

Note:
CON GLICERINA VEGETALE NICHEL TESTED (<0,1 ppm)

Non contiene:
COLORANTI, PROFUMI SINTETICI , SLS, SLES O LAURILSOLFATI , PEG, ETOSSILATI O PARAFFINE , PARABENI

Referenca NADB02

Ujë, xhel Aloe Vera *, glicerinë, koko-sulfat natriumi, glukozid decil, koko-glukozid, oleat gliceril, keratinë e hidrolizuar, proteina e hidrolizuar e orizit, ekstrakt i hidrolizuar i farës së pemes Bonzolive, vaj disodium cocotifyl glutamatil me natrium, glutamate natriumi kokotifil, glutamate me natrium. , vaj esencial Qitro, benzoat natriumi, sorbat kaliumi, acid laktik, limonene, linalool * Përbërësit organikë ** Nikel i testuar <0,1 ppm

error: Content is protected !!