Vaj fytyre anti age – Olio viso Bloom

 

  • PER FYTYREN DHE DEKOLTENE
  •  Vaj i thatë, nuk i jep shkelqim lëkurës
  •  EFEKT NDRIÇUES DHE SHTON ELASTICITETIN

 

35 ml

L 1.200

Produkt i disponueshem

  • Përshkrimi dhe përdorimi
  • Përbërësit

Përshkrimi dhe përdorimi

Vaj fytyre anti age – Olio viso

• PER FYTYREN DHE DEKOLTENE

• Vaj i thatë, nuk i jep shkelqim lëkurës

• EFEKT NDRIÇUES DHE SHTON ELASTICITETIN

Përzierje e vajrave bimore ,zbutës dhe riparues. Prekje e lehtë dhe jo e yndyrshme.Perdoreni rregullisht në fytyrë dhe dekolte, i jep lëkurës një pamje të shkëlqyeshme dhe të lëmuar.

Vaji i Baobab përdoret në kozmetikë për krijimin e hidratuesve, sapunëve dhe kremrave të flokëve. Përthithet shpejt dhe nuk është i yndyrshëm. I pasur me acide yndyrore esenciale, si acid oleik dhe acid linoleik, dhe vitamina që e bëjnë atë një nga vajrat më të mirë kundër rrudhave, përdoret gjithashtu si ilaç për djegiet dhe inflamacionet e lëkurës.
Vaji jojoba i dobishëm për lëkurën e irrituar, e forcon atë dhe parandalon rrudhat. Aftësia e tij për të depërtuar nëpër poret e vogla të lëkurës, duke e lënë atë të lëmuar dhe të mëndafshtë, i jep vajit të jojobës një veprim të shkëlqyer hidratues.
Për këtë arsye përdoret në kozmetikë të pastër natyrale, ose i kombinuar me vajra të tjerë bimorë për t’i bërë ato më të absorbueshme, ose si bartës për vajrat esencialë, ose si një përbërës i çmuar në kremrat e bërë në shtëpi. pa yndyrë e bën atë veçanërisht të përshtatshëm për. lëkurën e fytyrës, për të luftuar plakjen e parakohshme të indeve të saj. Në rastin e lëkurës së thatë, të ndjeshme dhe delikate, e cila është më e ekspozuara ndaj formimit të rrudhave për shkak të hollësisë së saj, vaji i jojobës kundërvepron me efektet e kohës, në veçanti parandalon dhe redukton rrudhat. Duhet të aplikohet çdo ditë në lëkurë të pastruar me një masazh të lehtë, absolut ose të shtohet në kremin e zakonshëm të ditës.

.

.

 VISO E DECOLLETÈ 

• OLIO SECCO, NON UNGE

• EFFETTO ILLUMINANTE ED ELASTICIZZANTE

Vaj fytyre anti age

Mix di pregiati oli vegetali emollienti e riparatori. Dal tocco leggere o non untuoso. Usato regolarmente su viso e decolletè dona un aspetto luminoso e levigato alla pelle.

L’olio di Baobab è utilizzato in cosmesi per la creazione di creme idratanti, saponi e lozioni per capelli. Si assorbe velocemente e non unge. Ricco di acidi grassi essenziali, come l’acido oleico e l’acido linoleico, e di vitamine che lo rendono uno dei migliori oli antirughe, è usato anche come rimedio contro bruciature e infiammazioni cutanee.
L’olio di jojoba utile per la pelle irritata, la rafforza e previene le rughe. La sua capacità di penetrare attraverso i piccoli pori dell’epidermide, lasciandola liscia e setosa, conferisce all’olio di jojoba un’ottima azione idratante.
Per questa ragione è utilizzato, in cosmesi naturale puro, o associato ad altri olii vegetali per renderli più assorbibili, o come veicolante per gli oli essenziali, oppure come pregiato ingrediente nelle creme fatte in casa.Viso: la sua capacità di penetrare perfettamente nella pelle senza ungere lo rende particolarmente indicato per la pelle del viso, per contrastare il precoce invecchiamento dei suoi tessuti. In caso di pelle secca, sensibile e delicata, che è la più esposta alla formazione di rughe per via della sua sottigliezza, l’olio di jojoba contrasta gli effetti del tempo, in particolare previene e riduce le rughe. Va applicato ogni giorno sulla pelle pulita con leggero massaggio, assoluto o aggiunto all’abituale crema da giorno.

Kodi referues NABL09

Triglicerid kaprilik / kapril, karbonat dikapril, kaprilat propilheptil, squalane, koko-kaprilat, kapril kaprilat / kaprate, Vaj Bajame *, vaj Baobabi, vaj Jojoba, Vaj i farës Jojoba, Gjalp Shea, Vaj Lavandule,Hybridsooleb , Parfum, vaj lajthie, limonen °, linaloolº, geraniolº, citronellolº. * Përbërës nga kultura bujqesore organike ° Alergenet nga vajrat esencialë natyralë

error: Content is protected !!