Vitamina dhe minerale – Vitamine & Minerali PHYTOMELLA

 • VITAMINAT E FRUTAVE
 • ME VITAMIN D
 • CALCIUM
 • ZINK

L 2.250

Produkt i disponueshem

 • Përshkrimi dhe përdorimi
 • Perberesit

Përshkrimi dhe përdorimi

Vitamina dhe minerale ( Vitamine & Minerali PHYTOMELLA ) eshte nje suplement ushqimor i bazuar ne vitamina dhe minerale ( Vitamine & Minerali PHYTOMELLA ) me ekstrakte frutash dhe perimesh qe mund te jete i dobishem per femijet mbi 3 vjeç dhe adoleshentet.

Vitamina D dhe kalciumi kontribuojne ne ruajtjen e kockave normale dhe funksionin normal te muskujve; Per me teper, vitamina D se bashku me zinkun kontribuojne ne funksionimin normal te sistemit imunitar.

 • VITAMINAT E FRUTAVE
 • ME VITAMIN D
 • CALCIUM
 • ZINK

TENORI MEDI
Componenti mg per 2 gommose
Mela e.s. 400 mg
di cui florizina 200 mg
Calcio 400 mg – 50 % VNR
Acerola e.s. 320 mg
di cui Vitamina C 160 mg – 200 % VNR
Lampone e.s. 200 mg
Carota e.s. 200 mg
Fico e.s. 200 mg
Moringa e.s. 200 mg
Zinco 5 mg – 50 % VNR
Vitamina D 10 mcg 200 % VNR

Mënyra e përdorimit ( Vitamine & Minerali PHYTOMELLA )
Ne ju rekomandojmë të merrni 2 gome në ditë.

Dyqani fizik: Rruga Bardhyl 5 Tiran

 NAPM04

.

.

.

 

PHYTOMELLA Vitamine & Minerali ( Vitamina dhe minerale ) È un integratore alimentare con edulcorante a base di vitamine, minerali ed estratti di frutta e verdura che può risultare utile per bambini sopra i 3 anni di età e adolescenti.
La vitamina D e il calcio contribuiscono al mantenimento di ossa normali e alla normale funzione muscolare; inoltre la vitamina D assieme allo zinco contribuisce alla normale funzione del sistema immunitario.

 • VITAMINE DA FRUTTA
 • CON VITAMINA D
 • CALCIO
 • ZINCO

Il modo d’uso
Si consiglia l’assunzione di 2 gommose al giorno.

NAPM04

Trashësit: shurup maltitol, niseshte i acetiluar, maltitol; mollë (Malus pumila Mill.) ekstrakt i thatë i frutave i titruar në 50% në phlorizin; karbonat kalciumi; acerola (Malpighia Punicifolia L.) fruta d.e. i titruar në 50% vitaminë C; ujëvarë; mjedra (Rubus idaeus L.) fruta d.e. 1/4; karotë (Daucus carota L.) rrënjë d.e. 1/4; fiku (Ficus carica L.) fruti d.e. 1/10; moringa (Moringa oleifera Lam.) fara d.e. 1/10; glukonat zinku; ëmbëlsues: glikozide steviol nga Stevia; kolekalciferol (vitamina D); ngjyra: antocianin, kurkumin.

error: Content is protected !!